Adwentowy Dzień Skupienia

Drugi tydzień Adwentu był dla członków Stowarzyszenia Absolwentów Dzieło szczególny – w dniach 7-8 grudnia 2013 r. na zaproszenie ks. Szymona Klimczaka odwiedziliśmy Częstochowę. Ten czas był okazją, aby podarować sobie Dzień Skupienia, który przebiegał pod hasłem „Wartość Modlitwy”. W Domu Rekolekcyjnym Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo mieliśmy okazję wyciszyć się i pogłębić relację z Bogiem, m.in. uczestnicząc w konferencji ks. Szymona odnoszącej się do znaczenia czasu poświęconego na modlitwę w naszym życiu oraz w medytacji chrześcijańskiej nad tekstami Pisma Świętego.  

          Niedziela przyniosła niespodziankę w postaci odwiedzin ks. Dariusza Kowalczyka – członka zarządu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, który wygłosił konferencję poświęconą m.in. czystości intencji w działaniach podejmowanych przez nas na co dzień – również w ramach Stowarzyszenia Absolwentów. Były to cenne słowa, które postaramy się wcielać w życie.

Jednak centralnym punktem spotkania, ze względu na szczególne miejsce, w którym przebywaliśmy, okazała się wspólna modlitwa  w Kaplicy Jasnogórskiej przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej – zarówno podczas wieczornego Apelu Jasnogórskiego, jak i porannej mszy św. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.  

 

Był to już drugi Adwentowy Dzień Skupienia zorganizowany dla absolwentów programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i powoli staje się tradycją. Już teraz zapraszamy wszystkich absolwentów do uczestnictwa w przyszłorocznym Dniu Skupienia, który odbędzie się również w drugą niedzielę Adwentu, w dniach 6-7 grudnia 2014 r.